Rancangan Mengajar
Tema : Badan Saya
SUBTEMA : ANGGOTA
BADAN
TUNJANG UTAMA : PERKEMBANGAN FIZIKAL DAN ESTETIKA
MASA
: 60 MINIT
STANDARD PEMBELAJARAN UTAMA :
(PFK 1.1.15) Menggunakan jari untuk menggunting bagi menghasilkan satu
bentuk
STANDARD PEMBELAJARAN LAIN YANG DISEPADUKAN :
(KTI 1.1.5) Mewarna dalam ruang tertentu
OBJEKTIF :
Pada akhir pengajaran dan pembelajaran murid dapat :
a) Menggunting bentuk dan melekatkan dengan betul
b) Mengetahui kedudukan anggota badan
c) melekatkan bahagian anggota badan pada kedudukan yang betul
KEMAHIRAN UTAMA :
Menggunting bentuk dan melekatkan dengan betul
KOSA KATA :
Tampal dan gunting
ALATAN DAN BAHAN :
Gunting, gam, lembaran kerja, pensel warna dan carta lagu
*******************************************************
AKTIVITI :
SET INDUKSI ( 5 MINIT)
~ Guru menunjukkan bentuk-bentuk berikut dan menyebut nama bentuk-bentuk
tersebut. Murid menyebut semula bentuk yang ditayangkan.
*******************************************************
LANGKAH 1 (10 MINIT)
~ Guru meminta murid mewarnakan bentuk-bentuk
tersebut di atas lembaran kerja yang diberikan.
*******************************************************
LANGKAH 2 (15 MINIT)
~ Guru meminta murid menggunting bentuk-bentuk yang
telah diwarnakan.
*************************************************************
LANGKAH 3 (10 MINIT)
~ Murid menampal bentuk-bentuk pada kedudukan yang
betul untuk membentuk gambar manusia seperti berikut :
*******************************************************
LANGKAH 4 (10 MINIT)
~ Murid menunjukkan hasil kerja mereka. Guru meminta
murid menamakan anggota badan pada gambar yang berkenaan.
*******************************************************
PENUTUP (10 MINIT)
~ Murid menyanyi lagu "Anggota Badan"
beramai-ramai mengikut rentak lagu yang ditayangkan.
SUBTEMA : ANGGOTA
BADAN
TUNJANG UTAMA : PERKEMBANGAN FIZIKAL DAN ESTETIKA
MASA
: 60 MINIT
STANDARD PEMBELAJARAN UTAMA :
(PFK 1.1.15) Menggunakan jari untuk menggunting bagi menghasilkan satu
bentuk
STANDARD PEMBELAJARAN LAIN YANG DISEPADUKAN :
(KTI 1.1.5) Mewarna dalam ruang tertentu
OBJEKTIF :
Pada akhir pengajaran dan pembelajaran murid dapat :
a) Menggunting bentuk dan melekatkan dengan betul
b) Mengetahui kedudukan anggota badan
c) melekatkan bahagian anggota badan pada kedudukan yang betul
KEMAHIRAN UTAMA :
Menggunting bentuk dan melekatkan dengan betul
KOSA KATA :
Tampal dan gunting
ALATAN DAN BAHAN :
Gunting, gam, lembaran kerja, pensel warna dan carta lagu
*******************************************************
AKTIVITI :
SET INDUKSI ( 5 MINIT)
~ Guru menunjukkan bentuk-bentuk berikut dan menyebut nama bentuk-bentuk
tersebut. Murid menyebut semula bentuk yang ditayangkan.
*******************************************************
LANGKAH 1 (10 MINIT)
~ Guru meminta murid mewarnakan bentuk-bentuk
tersebut di atas lembaran kerja yang diberikan.
*******************************************************
LANGKAH 2 (15 MINIT)
~ Guru meminta murid menggunting bentuk-bentuk yang
telah diwarnakan.
*************************************************************
LANGKAH 3 (10 MINIT)
~ Murid menampal bentuk-bentuk pada kedudukan yang
betul untuk membentuk gambar manusia seperti berikut :
*******************************************************
LANGKAH 4 (10 MINIT)
~ Murid menunjukkan hasil kerja mereka. Guru meminta
murid menamakan anggota badan pada gambar yang berkenaan.
*******************************************************
PENUTUP (10 MINIT)
~ Murid menyanyi lagu "Anggota Badan"
beramai-ramai mengikut rentak lagu yang ditayangkan.
No comments:
Post a Comment